Jak provozovat e-shop trochu jinak

eshopVčera jsem četl jeden článek, který mě dost pobavil, tak se chci o něj podělit. Podotýkám, že následující řádky nejsou výplodem mé fantazie, ale toto prostě musím sdílet. 🙂

Quick Start Guide: Začínáme s e-shopem

Začínat s podnikáním na internetu není snadné. Připravil jsem pro všechny, kdo chtějí založit vlastní e-shop, stručnou příručku. Obsahuje několik důležitých bodů, kterých je dobré se držet.

1. Komunikace

Jakmile začínáte, je nutné zvyknout si na nový způsob komunikace. Od teď nejste jedinec Já ale My. Mykání je základ a je jedno že celá společnost je vlastně one man show z pokojíčku. Hezky se za to schovává před naštvanými zákazníky. To je naše firemní politika, My neneseme zodpovědnost za… Důležité je VŽDY v zákazníkovi vzbudit pocit méněcennosti! Pocit že i když si bude stěžovat na ČOIce tak stejně ničeho nedosáhne, protože i tam to máte těžce pod palcem.

2. Důvěryhodnost

Dejte pozor, aby nikdo neměl šanci zjistit, kdo za e-shopem stojí a jak je starý. Domains By Proxy to jistí ale….

Je možné, že se najde, šťoural, který bude zkoumat, komu vlastně posílá peníze. Je proto důležité vytvořit stránku O nás. Pokud nevíte, jak začít trošku vás nakopnu: Jsme mladá dynamická společnost …… no vidíte, že to jde. Ale pozor s upřímností to nepřehánět. Je také dobré vystupovat pod cizím jménem.  Ideální je vytvořit si sadu podpisů a pokaždé odpovídat pod jiným jménem. V zákazníkovi tak vzbudíte ještě větší pocit bezmoci vůči vašemu všemocnému konglomerátu.

3. Obsah

Teď je nutné e-shop vybavit produkty. Nač ztrácet čas s focením a nějakým copyrajtingem, proč vymýšlet už vymyšlené když to někdo udělal za vás. Najděte si weby konkurence a pusťte na to nějaký fajnový vysávací program. Běda těm kdo si na obrázky dávají vodoznak! Jak se jim pomstít probereme v dalším bodu.

S texty je to jednodušší ty nejdou ochránit. Musím vás ale upozornit na jedno úskalí. Kvalitní text je pro dobrý web důležitý proto neberte ty z eshopů které jen tupě kopírují popisky dodavatelů, ale vybírejte si pečlivě ty, které mají texty vlastní. Co je na webu to je zadarmo a když bude nějaký dotčený copyrajtr prskat, tak stejně jen twitteru kde ho nikdo neslyší.

4. Konkurence

Začínáte v zemi kde je 20 tisíc e-shopů na 10 mil obyvatel (každý 500 občan včetně kojenců a důchodců má svůj e-shop) takže je konkurence je opravdu silná. Nevadí! Mystery shopping tedy nákupy na fiktivní adresy to jistí. Jakmile vás někdo naštve, objednávejte jak diví, platit za poštovné přestane menší konkurenty brzy bavit a zavřou krám.

Když už si někdo dovolí moc a ukusuje velkou část vašeho koláče, je nutné nasadit těžší kalibr. DDoS útok pořídíte v Číně za pár kaček a není nic lepšího než se kochat nefunkčním webem konkurence před vánočními svátky. Nezapomeňte si natrénovat kvalitní ďábelský smích.

5. Skladové zásoby

Se zbožím si nedělejte hlavu, jakmile začnou chodit objednávky, budete to řešit operativně a objednáte vše u dodavatelů, až jich bude víc pohromadě. Kdo si počká, ten se dočká.

Tak to máme pro začátek vše. Gratuluji! Jste na dobré cestě k vytvoření dalšího e-shitu z nekonečné řady e-shitů které je možné na internetu najít.

Zdroj: Webbiz.cz – odkaz na původní článek

Bohužel má autor článku pravdu. Nekvalitních e-shopů je na netu spoustu, ale zasmál jsem se tomu vtipnému podání. Takže ještě jedna rada na závěr: Dávejte si pozor komu posíláte své peníze!