Síla pozitivního myšlení, jak na to?

Pozitivní myšleníPozitivní myšlení je dobrým základem dalšího osobního rozvoje v životě každého člověka. Skutečnost, či pouhý fenomén? Nejspíš záleží na úhlu pohledu a čemu kdo věří. Já jsem o síle pozitivního myšlení přesvědčen a co vy?

Pozitivně myslet neznamená předstírat, že je všechno úžasné a skvělé, pokud tomu tak není, ale umět vidět kolem sebe to dobré. Je samozřejmé, že každý člověk někdy pociťuje hněv, smutek, vztek, nebo pocit ztráty. Není to špatné, ale je důležité umět tyto pocity rozpoznat, můžete podle nich i jednat, ale pak je nechte odejít a myslete na něco hezčího.

V čem spočívá síla pozitivního myšlení?

Pointa je v tom, že vše má svou příčinu a následek. To, co prožíváte teď je následkem příčiny v minulosti. Tudíž, pokud člověk myslí negativně, pak přitáhne k sobě „smůlu“. Ostatně, už jste někdy viděli úspěšného majitele firmy, který by myslel stále jen negativně? Ne! Udělal jsem takový malý průzkum a opravdu jsem nenašel nikoho, kdo by byl úspěšný a nemyslel pozitivně. 

Uvedu zde příklad z trochu jiného úhlu – na penězích…

Už jste slyšli heslo: „Peníze dělají peníze“? Pokud ne, funguje to takto:

  • nejprve se uskromníte a začnete trochu šetřit
  • ušetřené peníze investujete – pokud se budu držet na nejnižším levelu investic, tak pro tento příklad lze použít spořící účet, na který vložíte ušetřené peníze a vyděláváte na úrocích.
  • na zmíněný účet vkládáte každý měsíc libovolnou částku, kterou jste ušetřili např. z výplaty. Připisují se vám úroky.
  • pokud tyto peníze hned neutratíte, pak se vám začnou připisovat i úroky z úrokú atd. 

Pochopili jste, co tím chci říct?

Peníze dělají peníze, dluhy dělají další dluhy, negativní přitáhne negativní, tudíž pozitivní přitáhne pozitivní

Budete-li myslet pozitivně, pak minimálně budete mít dobrou náladu. Touto náladou samozřejmě působíte na své okolí (stejně jako negativní náladou – bohužel), uvidíte ten rozdíl, jak se k vám lidé budou chovat, budete-li působit pozitivním dojmem. 

Myslet pozitivně je tedy, dle mého názoru, dobrý začátek na cestě osobního rozvoje, na cestě k vlatnímu štěstí a úspěchu.

Jak myslet pozitivně? To bude tématem dalšího článku.