Tenkrát na jaře – výlet na Javorový vrch

Javorový vrchJednoho krásného slunečného dne jsme se s mým nejlepším přítelem (Nikolkou) rozhodli, že bychom si mohli udělat takový malý výlet na Javorový. Kdo neví, Javorový vrch se nachází v Beskydech a docela blízko Třince, kde jsme zrovna oba byli.

Tak jsme vzali batoh, sbalili kus žvance a něco tekutého, aby nám po cestě nevyschlo v hrdle a vyrazili. Nejjednodušší a nejkratší cesta vedla z Třince do Oldřichovic k lanovce. No, byla to velmi zajímavá cesta.

Pro nás, sváteční turisty, byl namáhavý už první kilometr. 🙂  Ale co, řekli jsme si, že to zvládneme a pokračovali dál. Skutečně jsme k lanovce došli. K neuvěření! Hledali jsme stezku, která by vedla až na samotný vrch. Bohužel neúspěšně. Kdo mohl vědět, že existují i turistické mapy. 😉

Nakonec nezbývalo nic jiného, než jít pod lanovkou přímo do toho kopce. Hrůza! Už nikdy víc… To jsem si říkal tenkrát, ale teď s mírným odstupem času bych to klidně zkusil znova. No, ale v ten den to byl vážně nezapomenutelný zážitek. Zastavovali jsme se u každého sloupu lanovky a někdy i mezi nimi. Čím výš jsme byli, tím byla hora strmější.

Výlet na Javorový

Niki pod lanovkou

Nakonec jsme to ale zvládli a dosáhli samotného vrcholu kruté hory. 🙂 Pocit vítězství byl slastný a ten výhled dolů k nezaplacení. Musím přiznat, že jak Niki, tak já, jsme málem vyplivli plíce, ale stálo to za to! Cestou zpět jsme konečně narazili na oficiální stezku a to byla úplná balada jít dolů. Niki sice navrhla, že půjdeme stejnou trasou, ale svými silnými argumenty a vyděšeným výrazem v obličeji, jsem jí přesvědčil, že to není dobrý nápad, pokud se nechceme zabít a šli jsme tedy klasickou stezkou.

Ke konci letních prázdnin jsme si výlet na Javorový ještě jednou zopakovali, ale to už jsme nahoru i dolů jeli lanovkou a byl to taky zajímavý zážitek, když jsem cca po deseti letech zase seděl na něčem takovém. 🙂 Na Javorový vrch si určitě zajděte, pokud budete mít možnost. Je tam opravdu krásně.

Další fotogalerii naleznete na oficiálních stránkách Javorového vrchu.